programul festivalului de la sv

iata programul pe zilele astea :

vineri, 21 August 2009

Pe tot parcursul zilei Ordinul Cavalerilor de Medias / Interactiv si Garda Sighisoara, horoscop medieval, acte de împroprietarire si concursuri pentru copii.

– orele 10:00 – 11:00, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Sarea în bucate / Teatrul Pentru Copii si Tineret Vasilache Botosani

– orele 11:05 – 11:25, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Scoala de dans si lupte / Ordinul Cavalerilor de Transilvania din Hermannstadt Sibiu

– orele 11:30 – 12:30, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Ratusca cea urâta / Teatrul Pentru Copii si Tineret Vasilache Botosani

– orele 12:30 – 13:00, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Scoala de lupte / Teatrul Pentru Copii si Tineret Vasilache Botosani

– orele 15:10 – 16:00, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Scoala de tir / Asociatia Galdius Dei Sibiu

– orele 15:10 – 16:00, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Scoala de tir / Asociatia Galdius Dei Sibiu

– orele 16:15 – 16:40, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Primirea solilor Cetatilor Moldovei

– orele 17:30 – 18:15, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Turnirul armelor medievale / Cavalerii Cetatii Bârsei

– orele 17:30 – 18:15, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Atelier de lupte / Asociatia Galdius Dei Sibiu

– orele 18:20 – 19:15, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Pantalone (comedia dell’arte) / Trupa Arleking Teatrul Giurgiu

– orele 18:20 – 19:15, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Turnir medieval / Ordinul Cavalerilor de Medias

– orele 19:20 – 20:10, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Concert de muzica medievala Basilicum / Grupul Truverii

– orele 20:15 – 20:35, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Spectacol cu foc si dans / Asociatia Galdius Dei Sibiu

– orele 20:15 – 20:35, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Prezentare arme / Ordinul Cavalerilor de Medias

– orele 20:40 – 21:15, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Amurg / Ordinul Cavalerilor de Sibiu
– orele 21:20 – 22:15, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Intrarea vrajitoarelor în cetate / Cavalerii Cetatii Bârsei

sâmbata, 22 August 2009

– orele 10:00 – 11:00, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Ratusca cea urâta / Teatrul Pentru Copii si Tineret Vasilache Botosani

– orele 10:00 – 11:00, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Ratusca cea urâta / Teatrul Pentru Copii si Tineret Vasilache Botosani

– orele 11:05 – 11:25, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Scoala de dans / Ordinul Cavalerilor de Transilvania din Hermannstadt Sibiu

– orele 11:30 – 12:30, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Pacala / Teatrul Pentru Copii si Tineret Vasilache Botosani

– orele 12:30 – 13:00, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Interactiv / Cavalerii Cetatii Bârsei

– orele 15:10 – 15:45, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Conducatorul de osti / Ordinul Cavalerilor de Medias

– orele 15:10 – 15:45, Camera de garda a Cetatii de Scaun a Sucevei
Scoala de tir / Asociatia Galdius Dei Sibiu

– orele 16:00 – 16:25, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Intrarea lui Mihai Viteazul în Cetatea Sucevei

– orele 16:30 – 17:30, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Incursiune în medieval / Ordinul Cavalerilor de Sibiu

– orele 16:30 – 17:30, Camera de garda a Cetatii de Scaun a Sucevei
Pantalone (comedia dell’arte) / Trupa Arleking Teatrul Giurgiu

– orele 17:35 – 18:15, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Urâta Domnita / Ordinul Cavalerilor de Medias

– orele 18:20 – 18:50, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Scoala de dans si lupte cu spada / Asociatia Galdius Dei Sibiu

– orele 18:20 – 18:50, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Turnirul armelor cavalerilor / Cavalerii Cetatii Bârsei

– orele 18:55 – 19:30, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Concert de muzica medievala Basilicum / Grupul Truverii

– orele 18:55 – 19:30, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Prezentare arme / Ordinul Cavalerilor de Medias

– orele 19:35 – 20:05, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Spectacol cu focuri si dans / Asociatia Galdius Dei Sibiu

– orele 20:10 – 20:35, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Amurg / Ordinul Cavalerilor de Sibiu

– orele 20:10 – 20:35, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Turnir / Ordinul Cavalerilor de Medias

– orele 20:35 – 21:10, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Ispitirea cavalerilor / Cavalerii Cetatii Bârsei

– orele 21:15 – 22:15, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Turnir medieval

– ora 22:20, Santul de aparare al Cetatii de Scaun a Sucevei
Noaptea de supravietuitorlor din Cetate
duminica, 23 August 2009

– orele 10:00 – 11:00, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Sarea în bucate / Teatrul Pentru Copii si Tineret Vasilache Botosani

– orele 11:05 – 11:25, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Atelier de dans medieval / Ordinul Cavalerilor de Sibiu

– orele 11:30 – 12:30, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Ratusca cea urâta / Teatrul Pentru Copii si Tineret Vasilache Botosani

– orele 12:30 – 13:00, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Interactiv / Cavalerii Cetatii Bârsei

– orele 15:05 – 16:00, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Scoala de tir / Asociatia Galdius Dei Sibiu

– orele 15:05 – 16:00, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Prezentare arme / Ordinul Cavalerilor de Medias

– orele 16:05 – 16:30, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Pe muchie de sabie – Ospatul lui Alexandru Lapusneanu

– orele 16:35 – 17:10, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Incursiune în medieval / Ordinul Cavalerilor de Sibiu

– orele 17:15 – 17:45, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Turnirul armelor cavalerilor / Cavalerii Cetatii Bârsei

– orele 17:50 – 18:15, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Pantalone (comedia dell’arte) / Trupa Arleking Teatrul Giurgiu

– orele 17:50 – 18:15, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Turnir / Ordinul Cavalerilor de Medias

– orele 17:50 – 18:15, Camera de garda a Cetatii de Scaun a Sucevei
Atelier de lupte / Asociatia Galdius Dei Sibiu

– orele 18:20 – 19:10, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Concert de muzica medievala Basilicum / Grupul Truverii

– orele 19:15 – 20:15, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Ordinul Cavalerilor de Medias

– orele 19:15 – 20:15, Zidul Alexandru cel Bun al Cetatii de Scaun a Sucevei
Amurg / Ordinul Cavalerilor de Sibiu

– orele 20:20 – 21:20, Curtea interioara a Cetatii de Scaun a Sucevei
Închiderea oficiala

– orele 20:20 – 21:20, Santul de aparare al Cetatii de Scaun a Sucevei
Turnir medieval
orele 21:30 – 22:00, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Spectacol cu focuri si dans / Asociatia Galdius Dei Sibiu
orele 22:05 – 23:00, Pulberaria Cetatii de Scaun a Sucevei
Arderea Vrajitoarei / Cavalerii Cetatii Bârsei

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s